Okçuluk faydalı bir zihinsel spordur. Bize birçok displin kazandırır. 

                                                                                       Anonim

 archery-1
İnsan bir yeteneği farklı yollardan gelerek, birçok uygulamayı deneyerek elde edebilir. Lakin bu çok zor ve zahmetli olabilir.
Ama elimizde öyle bir uğraş var desek ve bu uğraş ile birlikte birçok faydanın aynı anda kazanılacağını söylesek, hala bu uğraşı yapmayı merak etmez misiniz?
Evet bu okçuluk sporudur. Orada öyle nükteler varki öğrendikçe hayretler içinde kalıyorsunuz. Mesela bugün Akatlar’da okçu Cevdet hoca bize “sol göğsünde kırılma olmuş ve doktorların yıllarca fizik tedavi ile düzelebileceğini kendisine söylemiş. Kendisi savaş gazisi olduğu için durumu ciddiymiş. Çünkü kurşun yarasından kalan bir durummuş. Ama kendisi okçuluk ile ilk o zaman uğraşmaya başlamış ve 6 ayda yarası tamamen iyileşmiş. Kendisi bize anatomiyi de iyi bildiğini söyledi ve okçuluğun birçok sağlık faydasından da bahsetti.
Kısacası hoca orada ve biz kendisinden istifade etmeye niyet etmeye ok atıyoruz.
Not-1: Amacımız okçuluğu sevdirmek ve bu spora gönülden hizmet etmek.
Not-2: Bugün hocamızdan öğrendik ki kadınlar erkeklere göre biraz daha ok atmada başarılı olabiliyormuş. Tuba hocamız da bunu birebir kanıtladı aşağıdaki videoda.
İnşallah bu ok atmayı EzekiEL Akademi’nin mana eğitimini aldıktan sonra yapmaya başlayınca 1’e 10 bazı hakikatlerin daha çabuk açıldığına şahit olacaksıniz. Maddi ve manevi kazanımlara inşallah dökeceksiniz.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=TfrRN4JhrJU&feature=youtu.be
Hepinizi EzekiEL‘in ELokçuluk eğitimine bekliyoruz!
Not: Yıllık mail kulübü üyeliğimiz mevcuttur. İsteyen 15 günlük deneme maillerimizi alabilir. Ya da bu eğitime katılmak isteyenler… Bunun için aşağıdaki linkten forma yazın bize gönderin.
Not-3: Evet bugün gidip nihayet ok atmayı yerinde gördük. 2 yere gittik. Birincisi Ok Meydanındaki okçular vakfına, ikincisi ise Akatlar’daki MKM’deki yere. Ve baya bir fikir edindik. Çok hikmet çıkardık. Ve fiyatlarının da bize uygun olduğunu gördük. Çünkü toplu gidildiğinde indirimde alabiliyoruz.
Hem de ok ve yay satın almadan orada profesyonel hocalardan eğitimi aynı anda alarak ok atmayı öğrenebilme imkanının olduğundan emin olduk. Ve sonunda sertifika verildiğinide bize söylediler.

EzekiEL Güzel Sözler Kulübü