ELkalite ve aşk

ELkalite ve aşk dersinde hedeflediğimiz şey, katılımcıların kendi hayatlarında en iyiye ve mükemmele ulaşmak değil kaliteli ve mutlu bir süreç içinde yol alarak kendi gerçekliğini ortaya çıkartmasıdır.

Değerler yitirilmeye yüz tuttukça, insanoğlu özünden uzaklaşmaya başladı ve farklı arayışlara yöneldi. Hangi duraktan geçse takılıp kaldı. Her erteleyiş bir perde indirdi önüne. Işığı azaldı. Oysa bir tesadüf ve şans işi değildi yaşamak. Her şey birbirine bağlıydı. Zaman ilerledikçe bakışı daraldı disiplini kırıldı. Gözü karalık gerekti ve fazlaca samimiyet yol almak için. Çoğu insan bu işe olmaz diye baktı. Yol uzun ve çetindi.

Yolda çok insanlar tanıdı. Kimi çok bilgili ve birikimli idi, kimisi daha yolun başında. Kimi ilim sahibi olup bir metot belirlemişti, kimi henüz ne yapacağını bilmeden yönsüz, bir başına kuyuda. Kimi işini kurup ürünler vermişti, kimi de hazırlık aşamasında makus talihlerine küs beklemekteydi.

İnsanoğlunun bu asılsız arayışları hayat boyu hep devam etti. Ben hangi duraktan geçsem ışık tutup uyandırmaya çalıştım onları. Davet ettim, çağırdım ileriye. Bu benim görevimdi ve ben sanki bunun için yaratılmıştım. Biliyordum en büyük eserin insanları uyandırmak ve en büyük ilmin insanın nereden gelip nereye götürüldüğünü bilmesiyle başladığını.

Kestirme bir yol vardı ana yola çıkacak. Fark ettim ki insanlar hep bu noktayı kaçırıyorlardı ve önemsemiyorlardı. Formül basit reçete uygulanabilirdi. İki tılsımlı sözcük: Aşk ve Kalite.

Bu farkındalık ile kendime şu sözü verdim: “Ne olursa olsun her işimi aşkla yapacağım ve ne olursa olsun maksimum kaliteyi her işime yansıtacağım.” Çünkü bir insan bir dünyayı değiştirebilir ve o insan neden bizden biri değil!

Bugün, evet şu an bunu yapmanın hazzını duyuyorum.

Aşk ve Kalite ile dünyayı cennete çevirmeye ne dersiniz?

kalite dersi


ELkalite ve aşk Ders Konuları

 1. Güncelleme
 2. Sistemde Ayrıcalıklı Olma
 3. Bilgi ve Dönüşüm
 4. Kalite Nedir?
 5. Kaliteyi Her İşimizde Nasıl Esas Alırız?
 6. Dünyadan Kalite Örnekleri (Kişiler, Ülkeler, Şirketler, Markalar)

Kaliteyi İçselleştirecek Örnekler:

 1. Samuray Kılıcı ve Hikmetleri,
 2. İtalyan Restoran Tarzı,
 3. Kahvenin İksiri

Ekonomik Düzen Değişiyor

 1. 7 Kalite Sistemi
 2.  Mesleki Aşk
 3. Her İşimizi Nasıl Aşkla Yaparız?
 4. Mutluluk
 5. Kendini Mesleğine Adama
 6. Para ve Hayat
 7. Mıknatıs Etkisi
 8. Tanıtım Nasıl Yapılır?
 9. Başarının Formülü Bal
 10. Fedakarlık ve İş Ciddiyeti
 11. Rol Modelimiz Kim?

Programın Amacı: Bireyin mesleki kalitesini arttırmak ve aşkla işini yapmasını sağlamak. Beyin dersinden biliyoruz ki insan bir işi hiç sevmese bile düzenli ve ciddi yaparsa kısa zamanda aşk duygusunu artırabilir. Bir de kalite standartını en üst seviyeye çıkarırsa tam olgunlaşma sağlanır. Bu olgunlaşma da beraberinde kalbin huzurunu, maddi ve manevi başarıyı getirir. EzekiEL bünyesindeki eğitimlerin genel amacı her işte ve davranışta kalite ve aşk prensibini uygulamak ve uygulatmaktır.

ELkalite ve aşk Tarih ve Kültür Derneğinde verildi. http://www.tarihkultur.org.tr/-kalite-akademisi-basliyor,16880

Halihazırda; Hakmar Şirketler Grubunda verilmektedir.

Ayrıca; Başvuruya göre İstanbul’da ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde eğitimler açılmaktadır.