Selam EzekiEL Ailesi,

“Ok ancak geri çekilerek atılır. Hayat seni zorluklarla geri çekiyorsa, seni daha büyük bir şeye fırlatacağı içindir. Nişan almaya devam et…”

                                                                                                                                                                                                                                                                  Paulo Coelho

ezekiel okçuluk kulübü

İmtihan ve ok yazımızda belirtmiştik imtihan’ın Ar. bir kelime olduğu ve “zahmet çekme, sınav” anlamlarına geldiğini… Ve yayı germenin zahmetli bir iş olduğunu ama hayatın da küçük bir modelini temsil ettiğini…

Zorluk, çile ve imtihanı yaşama zahmeti içinde barındırır. Zahmet de rahmandan gelir. O Allah ki Rahman’dır, Rahim’dir. Rahman ve Rahim de aynı kökten gelir. İçinde şefkat, merhamet, adalet, rızık vermek, geliştirmek ve ödüllendirmek vardır. Ama birinci rahmet (yani Rahman) önce terbiye için sıkar, zorlar. Bu zorluk başta acı verir. Ama sonu yine rahmete (yani Rahim’e) varır . Burada ödül vardır. Kabiliyet kazanma vardır. Bilinç vardır. 

Bütün mesele bütün bu prosesin başa Allah’ın ismiyle konulmasıyla alakadar almasıdır. Çünkü herkes bu Rahman ve Rahim sürecini dünyada yaşıyor. Mesela bir doktor birinci rahmeti tıp fakültesine girip çok ağır çalışmayla sürdürüyor. Sonrasında ise ikinci rahmete kavuşuyor. Sonrasında ise doktor sıfatını alarak maddi kazanımlar elde ederek hayatını idame ettiriyor. Lakin bu doktor başa Allah’ı koymadan bu süreci yaşadıysa o zaman bütün yatırımlar dünyada kalıyor. Ölüm ile birlikte ebedi bir hayatta yaptıklarının karşılığını pek bulamıyor. 

Asıl iş bu dünyayı imar ederken ebedi yurdu da aynı anda imar etmede. Bunun sırrı da Besmeleyi kullanıp yaşamada geçiyor…

Not: Yıllık mail kulübü üyeliğimiz mevcuttur. İsteyen 15 günlük deneme maillerimizi alabilir. Ya da eğitime katılmak isteyenler bilgi için… Bunun için aşağıdaki linkten forma yazın bize gönderin.

 

 

EzekiEL Güzel Sözler Kulübü