Selam EzekiEL Ailesi,
 
Okçuluk ile ilgili maillerimize devam ediyoruz. Şimdiki mailimiz ok atarak bizdeki faydalarını ifade eden bir yazı üzerine olacak.
   Ezekiel okçuluk
Ok ve Yay
Ok ve yayı elimize aldık. Ayarlamalarını yaptık. Ve oku takıp yayı gerdik.
Düzen ve İlmini Bilme
Her işte olduğu gibi ok atmada da ilmini bilmemiz gerekiyor. Demek hangi alanda çalışırsak çalışalım değişik ilimleri öğrenme bizim için her zaman faydalıymış. Şu anda da ok ilimini öğreniyoruz.
Ok atarken 45 derecelik açıyla yan durup hedefimize bakıyoruz. Dik durarak yayın üzerinde bulunan noktaya odaklanarak hedefimize nişan alıyoruz. Yayı düz tutmak çok önemli. Aksi taktirde kolumuza ip çarpabilir ve hedefimizi ıskalayacak atışlar yapabiliriz.
Nefes ve Anı Yaşama
Yayı çekme anında nefes düzeni çok önemlidir. Derin bir nefesi yayı çekmeden önce alıp sonra vermeliyiz. Ve yayı bırakana kadar da hiç nefes almadan atışımızı yapmalıyız. Nefes alınırsa kıpırdama meydana gelir. Ve hedefi tutturamayız. Başka bir şey düşünürsek, anı yaşayamazsak gene hedefiz ıskalarız. Buradaki nefes ritmini tutturursak anı yaşamada büyük aşama katederiz.
Hedef Belirleme
Evet insan ok ve yayı eline aldı. Bu oku ne yapar. Tabiki de bir hedefe doğrultur. Sağa sola, havaya, boş bir yere, uzaklara gelişigüzel atmaz. İşte bu ok atma mantığı kişide yerleşince, kişi hiçbir işini rastgele, gelişigüzel, amaçsız yapmaz, gayesiz yaşamaz. Bu asırdaki en büyük sorun gayesiz yaşayan kitlelerdir. Bu kitleleri kısa zamanda harekete geçirip gaye katacak spor da okçuluk sporudur.
Niyet Tak
Her ok attığımızda kişi kendi okuna bir niyet takıp, o şekilde de gönderebilir. Ya da başarıya varmak istediği bir projeyi. Veyahutta da sürekli ettiği dualarını. Ki böylece yaptığı bir atıcılık faaliyetini daha geniş bir şekilde beynine işletsin.
Süreklilik
Bir kere attık, on kere attık, yüz kere attık. Ve bu hareketi tekrar tekrar yaptık. Bir süreklilik sağladık.
   
Ustalık
Bu sürekliliğin getirdiği faydalardan birisi de bizi ustalık (master,kamil) seviyesidir. Bu seviyeye gelen birisinin lakabı da “attığını vurur” olur.
 
Not: Yıllık mail kulübü üyeliğimiz mevcuttur. İsteyen 15 günlük deneme maillerimizi alabilir. Bunun için aşağıdaki linkten forma yazın bize gönderin.
 
 

EzekiEL Yazı Kulübü